Prawnik to nie tylko mecenas i radca prawnyUniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji a oprócz tego wiele jeszcze innych własnych placówek świadczących usługi edukacyjne. Przyszły prawnik ma szerokie pole manewru, jeżeli wydaje się zainteresowany podjęciem nauki w tym zakresie. Kadra naukowa jest całkiem zróżnicowana i na odmiennym poziomie dydaktycznym.

Jak można sprawdzić jeszcze kilka latek temu na Uniwersytecie Rzeszowskim wykłady swoje z prawa karnego prowadził ówczesny minister sprawiedliwości Pan Zbigniew Ćwiąkalski. Dzięki temu studenci dysponowali możliwość „obcowania” z osobą, która posiadała ogromny działanie na kreowanie prawa i zarządzania instytucjami z przedtem związanymi.

W tej chwili oprócz standardowej drogi po studiach tj. jedna z wielu programów np. adwokacka młody prawnik ma możliwość podjęcia studiów doktoranckich na jednym spośród wydziałów WSPiA. Sprawia to, że Rzeszów pnie się przy górę, jeżeli o poziom nauczania przyszłych adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów lub też notariuszy.

Co optymistyczne każda osoba kończąca szkoła wyższa, która może nadać sobie miano prawnik posiada ogromne Sprawdź to możliwości rozwoju kariery zawodowej w różnego rodzaju urzędach. W ostatnim czasie urząd kontroli skarbowej prowadził pozostały otwarty nabór na młodszego referenta.

Kandydatów była ponad setka, ale mogła pozostawać wybrana tylko jedna osoba. Do takiej sytuacji prawnik powinien być przygotowany, bowiem trzeba mieć świadomość, że według tzw. uwolnieniu zawodów konkurencja na rynku jest coraz to większa i nie tylko w dziedzinie prawniczej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *