Czyszczenie biku - tajemnice konsultantów bankowychCzyszczenie biku to jeden z najskuteczniejszych sposobów na poprawę własnej zdolności kredytowej. Począwszy od momentu lat dziewięćdziesiątych kiedy bazy zaczęły korzystać z tegoż systemu aby zminimalizować niebezpieczeństwo związane z zaciąganiem pożyczek przez swoich użytkowników. Kancelaria Informacji Kredytowej jako program powstał z inicjatywy Relacji Banków Polskich.

W tym momencie każda osoba, która choćby stara się o otrzymanie kredytu jest weryfikowana przez analityka bankowego poprzez wprowadzenie jej danych służące do BIKu. Odbywa się to poprzez wysłanie odpowiedniego zapytania. Musimy mieć jednak przytomność, że każde zapytanie kredytowe związane jest z obniżeniem naszego scoringu czyli punktacji kredytowej (przeważnie jest to ubytek około 17 punktów). Oprócz tego znaczący wpływ na nasz scoring mają opóźnienia w płatnościach rat kredytów, które zaciągnęliśmy. Stąd jeżeli rozważamy zaciągnięcie następnego zobowiązania to dobrym planem na poprawę naszej umiejętności kredytowej jest właśnie czyszczenie biku.

Dodatkowo warto podkreślić zjawisko, że w ostatnim okresie również coraz więcej firm chwilówkowych ma dostęp do Biura Informacji Kredytowej. W zrodlo naszym miejscu można choćby wyszczególnić firmę Vivus, która trudni się udzielaniem pożyczek krótkoterminowych. Wobec tego tak istotnym jest aby spłacać przy terminie nasze zobowiązania. witryna internetowa Każde bowiem opóźnienie wpływa negatywnie na szansę otrzymania kredytów lub pożyczki. Jeżeli także w danym przypadku będzie posiadała miejsce sytuacja w której opóźnienia w spłacie wyniosły dajmy na tek krok kilkanaście dób to rozwiązaniem tego kłopotu jest czyszczenie biku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *