Pozew o rozwód. Wszystko co musisz rozumieć przed złożeniem

Przy ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie zaś mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko z opowieści, ale jedno mogę stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do jednostek zamożnych. Chociaż jeszcze kilkanaście lat temu jego sprawa finansowa wyglądała zupełnie inaczej. Był właścicielem stosunkowo dobrze prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy kryzys. Kolega musiał zamknąć kompanię i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie alkoholu. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, gdy spośród mieszkania wyprowadziła się jego żona. sprawdź tutaj Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. Przy tym momencie znajomy związał się z inną niewiastą i chce uregulować własny stan cywilny od strony formalnej. Nie mając gotówki na adwokata szuka wskazówki jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej kolejności koniecznym jest sporządzenie należytego wniosku w sądzie odpowiednim do rozpatrzenia przedmiotowej sprawy. We wniosku wskazujemy, iż chcemy być zwolnieni z kosztów sądowych i żądamy, aby został nam wyznaczony pełnomocnik z urzędu. Ma możliwość to być adwokat czy też radca prawny. Do samego wniosku dołączamy stosowane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz dochód, jaki majątek posiadamy, jakim sposobem jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew będzie już sporządzany przez kompetentnego pełnomocnika, który poprowadzi polską sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *