Pozew o rozwód. Jakiego rodzaju warunki muszą zostać zrealizowane

W ostatnim tygodniu zadał mnie dość interesujące pytanie zaś mianowicie jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód. Jego sytuację rodzinną znam tylko z opowieści, ale jedno potrafię stwierdzić całą pewnością. Sąsiad nie należy do osób zamożnych. Chociaż jeszcze kilka lat temu jego pozycja finansowa wyglądała zupełnie odmiennie. Był właścicielem stosunkowo dobrze prosperującej firmy, która prosperowała prężnie na rynku ruchu nieruchomościami.

Wszystko zmieniło się, kiedy nastał światowy kryzys. Kolega musiał zamknąć kompanię i zwolnić wszystkich podwładnych. W tym okresie doszły jego problemy natury psychicznej ze skłonnością do depresji i okresowe nadużywanie alkoholu. Po pewnym czasie przyszedł kolejny cios, gdy spośród mieszkania wyprowadziła się swoim żona. Rozpad jego związku małżeńskiego był już faktem. W tym momencie znajomy związał się z inną niewiastą i chce uregulować Pobierz Więcej informacji swój stan cywilny od strony www formalnej. Nie mając kasy na adwokata szuka podpowiedzi jak napisać wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód.

W pierwszej sekwencji koniecznym jest sporządzenie odpowiedniego wniosku w sądzie poprawnym do rozpatrzenia przedmiotowej kwestie. We wniosku wskazujemy, że chcemy być zwolnieni spośród kosztów sądowych i potrzebujemy, aby został nam mianowany pełnomocnik z urzędu. Może to być adwokat lub też radca prawny. Aż do samego wniosku dołączamy stosowane przez nas oświadczenie majątkowe gdzie wskazujemy ile wynosi nasz przychód, jaki majątek posiadamy, jak jest nasz stan familijny i ile zarabiają poszczególni członkowie.

Jeżeli nasz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych w sprawie o rozwód zostanie uwzględniony przez sąd to sam pozew stanie się już sporządzany przez profesjonalnego pełnomocnika, który poprowadzi oficjalną sprawę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *